Gofer

„Ekologiczne metody sprzątania”

            “Ekologia” to słowo, które cieszy się w dzisiejszych czasach niezwykłą popularnością. Wszystko co jest “eko” uważamy, że jest lepsze. Wiemy, że dla wielu firm i przedsiębiorstw jest to dobry chwyt marketingowy, ale dla nas to coś więcej.

            Zajmujemy się profesjonalnym sprzątaniem biur, budynków mieszkalnych jak i lokali usługowych. Wielu ludziom sprzątanie wciąż się kojarzy ze żrącą chemią. My znamy inne sposoby i sprzątamy wykorzystując właśnie ekologiczne metody. Chociaż praktycznie rzec biorąc jest to dalej chemia tylko z wykorzystaniem innych składników. Dla wyjaśnienia zmieszanie sody oczyszczonej i octu to też reakcja chemiczna, ale składniki są ekologiczne.

            Dlaczego tak wiele krzyku ostatnio wokół ekologii? Oto odpowiedź: chodzi o naszą planetę. Szkodliwe składniki środków chemicznych zawierają między innymi formaldehydy, fosforany, sztuczne barwniki jak i  mikroplastik. Ekologiczne środki czystości są biodegradowalne to znaczy, że natura sama potrafi je rozłożyć, a ich opakowania nadają się do recyklingu.

Jak ją chronić zachowując czystość naszych domach? Chętnie podzielimy się sprawdzonymi i ekologicznymi metodami sprzątania.

            Jednym ze sposobów ekologicznego sprzątania jest wykorzystanie gorącej pary wodnej. Mowa o wszelkiego rodzaju mopach jak i parownicach parowych. Można w ten sposób wyczyścić różne powierzchnie od podłóg po okna. Jedyny składnik tutaj to woda. Dlaczego więc czysta woda jest tak skuteczna? Tajemnica tkwi w temperaturze oraz ciśnieniu. Owszem wiąże się to z zakupem specjalnego urządzenia, ale jest to warte naszych pieniędzy, ponieważ w ten sposób dbamy o środowisko i o nasze zdrowie. Gorąca para wodna działa także dezynfekująco- zabija bakterie, grzyby i roztocza.

            Warto zaprzyjaźnić się z takimi substancjami jak kwasek cytrynowy jak i wspomnianymi już sodą i octem. Można z tych składników zrobić różnego rodzaju uniwersalne płyny do czyszczenia całego domu.

            Jeżeli chcemy skorzystać z kupnych środków czyszczących warto wybrać koncentraty lub te w formie granulatu, ponieważ są bardziej wydajne.

            Warto wspomnieć także o roli kwiatów doniczkowych w biurach. Są specjalne rośliny, które oczyszczają powietrze , a nawet usuwają toksyny. Jakie to kwiaty? Między innymi: Zamiokulkas, Sansevieria, Aspidistra. Oprócz właściwości oczyszczających działają dobrze na atmosferę pracy, ponieważ kolor zielony działa uspokajająco i odprężająco na pracowników, a poza tym rośliny doniczkowe to też ładny element wystroju biurowej przestrzeni.

             Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do wprowadzenia ekologii do swoich domów i poszerzyliśmy wiedzę na temat ekologicznych metod sprzątania większych powierzchni jak biura.

Dbajmy razem o dobro naszej planety.